Büki Ádám kipróbálta a Dynafit 2020-as terepfutó cipőjét, a Sky Prot

Büki Ádám kipróbálta a Dynafit 2020-as terepfutó cipőjét, a Sky Prot

2020.01.31.
Dynafit nagykövetünket az a megtisztelő feladat érte, hogy tesztelhette a Dynafit 2020-as terepfutó cipői közül a csúcsmodellt, a Dynafit Sky Prot.

Büki Ádám kipróbálta a Dynafit 2020-as terepfutó cipőjét, a Sky Prot

Szerencsésnek mondhatom magam, hogy tesztelhettem a Dynafit idei csúcscipőjét (akárcsak tavaly a Feline Up Prot), a Sky Prot.

Már 2019 nyarán hozzájutottam, így az évem legfontosabb terepfutó versenyeit ebben a cipőben teljesíthettem. Júliusban a Grossglockner Ultra-Trail 50 kilométeres távján életem talán eddigi legjobb terepfutó eredményét értem el benne. A másik komolyabb megmérettetés a Skyrunning Európabajnokság 31 kilométeres Sky távja volt, amit szintén ebben a cipőben teljesítettem. Ezen kívül extra rövid távon (1200 méter) és hazai terepen is teszteltem.

 

 

A Sky Pro esetében tulajdonképpen egy kamásliba bújtatott Feline Up Proról beszélhetünk, amely mindössze 280 grammot nyom. Magashegyi körülmények közé tervezték, strapabíró anyaghasználattal.

 

 

A könnyű versenycipők gyengepontja általában a felsőrész szokott lenni, ami már a Feline Up Pronál is jóval strapabíróbb volt, mint elődjénél, azonban a Sky Pronál sikerült még erősebb anyagot használni.

 

 

A kamáslis felsőrész, ami a leglényegesebb különbség, stabilan tartja a bokát és óvja a lábat a szennyeződéstől, azaz nullára csökkenti a kavicsok bejutásának esélyét. Igazi terepes design elemekkel látták el.

 

 

A megszokott Vibram talp ennél a modellnél is jól vizsgázott csúszós körülmények között. A Vibram továbbra is jó garanciát biztosít a tapadásra, legyen szó bármilyen márkájú cipőről.

 

 

Kialakításának köszönhetően könnyen tisztítható és a quicklace garantáltan nem fog előbújni futás közben, mivel az is a felcipzározható felsőrész alatt bújik el. A felsőrész nehezen engedi be a vizet a cipő belsejébe. A kövekbe rúgás során fellépő fájdalmat is jobban csökkenti az orrnál használt megerősített anyag. 

 

 

A 4 mm drop és a könnyű súly lehetővé teszi, hogy egészen rövid távokon is jól szerepeljen a cipő, azonban akár rövidebb ultra távokig is el lehet benne futni, ha bírja az ember lába.

 

 

Magyarországi használatra leginkább azoknak ajánlanám, akik gyakran bajlódnak a cipőbe jutó kavicsokkal, viszont magashegyi körülmények között bárkinek jó választás lehet. Havas, saras és sziklás körülmények között garantálom, hogy nem fogsz csalódni benne.

 

További cikkek:

Túra
Bringától a Mátrabérc Trail-ig
2023.04.29.
Hogyan is alakult a szikrától a teljesítésig?! ...
Túra
Dynafit Sky 6 futómellény - teszt
2022.09.14.
Egyik kedves vevőnk megosztotta tapasztalatait a Dynafit új kiadású futómellénnyel, a Sky 6-tal. Vizi Viki élményeit olvashatjátok. ...
Túra
Dynafit Elevation GTX héjkabát - téli teszt
2021.02.15.
Egy kedves, Bakonyban élő barátunk fogalmazta meg gondolatait a Dynafit Elevation héjkabáttal elkövetett első, téli terepfutása kapcsán. ...
SpiderClub Airborne